Haber

‘Malatya Dayanışma Günleri’ Yarın Başlıyor… Mansur Yavaş: “Tüm Vatandaşlarımı Dayanışmanın Parçası Olmaya Davet Ediyorum”

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), depremden zarar gören esnafa desteğini sürdürüyor. Daha önce Kahramanmaraşlı esnafı ağırlayan ABB şimdi de ‘ Malatya Dayanışma Günleri’ne ev sahipliği yapacak. Önder Mansur Yavaş, ” ramazan bayramıTüm hemşerilerimi, bayram alışverişinizi depremzede esnafımızdan yaparak dayanışmanın bir parçası olmaya davet ediyorum.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, depremden etkilenen esnaf ve vatandaşlara yönelik takviyelerini sürdürüyor. Geçtiğimiz haftalarda Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nin kapılarını Kahramanmaraşlı esnafa ürünlerini satma fırsatı sunan Ankara Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Malatya Dayanışma Günleri’ne hazırlanıyor.

ABB ile Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, depremde zarar gören Malatyalı esnafa destek amacıyla yarın kapılarını açacak olan dayanışma günleri yarın başlıyor. 20 Nisan’a kadar devam edecek. Ramazan Bayramı öncesi düzenlenen Malatya Dayanışma Günleri’nde bölgeden 100 esnaf eserlerini Başkent halkıyla buluşturacak.

YAVAŞ’TAN DAYANIŞMA ÇAĞRISI

Başkentlileri Twitter hesabından Malatya Dayanışma Günleri’ne davet eden ABB Mansur Yavaş, “Malatya depremzedelerimizin satış yapacağı Malatya Dayanışma Günleri yarın başlıyor. Tüm hemşerilerimi bir parçası olmaya davet ediyorum. Ramazan Bayramı öncesi bayram alışverişinizi depremzedelerimizden yaparak dayanışma içinde olun.”

KAPILARINI YARIN AÇACAK

2 bin 400 metrekarelik ANFA Fuar ve Kongre Merkezi A Salonu’nda kurulacak stantlarda gıda, baharat, giyim, kuruyemiş, şekerleme, şarküteri, yöresel ürünler gibi ürünler satışa sunulurken, temizlik, güvenlik hizmeti ve konaklama yanlarında getirecekleri 2 kişinin ihtiyaçları ABB tarafından karşılanacaktır. . 13 Nisan Perşembe günü (yarın) başlayacak olan Malatya Dayanışma Günleri, 20 Nisan tarihine kadar 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Kaynak: ANKA / Günümüz

ortacaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu