Haber

Diyarbakır Tarım Meclisi kuruldu

68 sivil toplum kuruluşu, Diyarbakır’da bir araya gelerek, Diyarbakır Tarım Şurası’nı kurdu. Tarım Şurası’nın kuruluşu, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında açıklandı. Toplantıya, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Başkanı Mehmet Kaya, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Şube Başkanı Samed Ucaman ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, toplantıda konuşan Ticaret Borsası Başkanı Engin Yeşil, Diyarbakır’ın tarım alanındaki önemine dikkat çekerek, şunları söyledi: “Şehrimizin tarımsal potansiyelini daha iyi değerlendirmek, tarımı yaygınlaştırmak Amed’deki sektörün sürdürülebilirliğini ve katma değerini sağlamak için.” “Amed Tarım Şurasını değerini artırmak, tarım sektöründe faaliyet gösteren kamu ve özel kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak ve sektörün büyüme stratejilerini doğru belirlemek amacıyla kurduk.”

9 KİŞİLİK İCRA KURULU

Diyarbakır Tarım Meclisi’nin yönetimi hakkında bilgi veren Yeşil, “68 üyeyle kurulan kurulumuzda 9 kişilik bir yürütme kurulu bulunuyor. Kurulumuz, kamu kurumlarının desteğiyle danışma komiteleri ve bahis uzmanlarından oluşan çalışma grupları kurarak hizmet vermeye devam edecektir. Yönetim kurulumuz Amed Ticaret Borsası, Amed Ticaret ve Sanayi Odası, Amed Ziraat Odası Uyum Komisyonu Başkanlığı, Ziraat Mühendisleri Odası Amed Şubesi, Veteriner Odası Amed Şubesi, Lîce Kadın İşletmeleri Eğitim ve İşletme Kooperatifi, Bismil Pamuk’tan oluşmaktadır. Üreticiler Birliği, Manda Sütü ve Kırmızı Damızlık, “Et Üreticileri Birliği ve Tohum Üreticileri temsilcilerinden oluşuyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu