Haber

CHP Seçim Bürosuna Saldırı: ‘Herkes AK Parti’ye Oy Verecek’

İzmir’in Konak ilçesinde CHP’nin seçim bürosuna taşlı saldırı düzenlendi. Saldırgan, ‘Bunu neden yaptın?’ ‘Herkes AK Parti’ye oy verecek’ yanıtını verdi.

ÂLÂ Partisi’nin İstanbul’daki seçim standı dün saldırıya uğradı. Bugün CHP’nin seçim bürosu taşlı saldırıya uğradı.

Ege’de Son Söz  Saldırgan gazetecilerin alıntı yaptığı gazeteye göre, “Saldırıyı neden gerçekleştirdiniz?” “Herkes AK Parti’ye oy verecek” yanıtını verdi.

Uyuşturucu kullandığı öne sürülen saldırganın polise verdiği ifadede “CHP binası olduğu için saldırdım” ifadesini kullandığı belirtildi.

Konak’ın CHP’li Belediye Başkanı Abdul Batur da saldırıyı kınayarak, “Dün İkiçeşmelik’te faaliyete geçen seçim büromuza taşlı saldırı düzenlendi. Kolluk kuvvetleri araştırıyor. Baskının failinin kimliğine dair herhangi bir bilgi yok. Şehrin merkezinde bir bölge… Siyasi tarafı var mı yok mu bilmiyoruz. Bu konuda bilgi verecek olan güvenlik güçleridir. Umarım iyisindir. Seçim sürecinde bunların yaşandığı bir gerçek değil. Provokasyon noktalarına gidebilir. Ülkede gergin bir ortam var, seçim demek gerginlik demektir. Yöneticiler bu atmosferi en aza indirmeli.”

Saldırıya ait güvenlik kamerası görüntüleri ?

haberkorgun.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu