Haber

AK Parti Belediyesi’nin deprem yardımını sattığı iddiası!

CHP Grup Başkanvekili Sinan Budak, Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde depremzedeler için toplanan yardımların marketlere satıldığını iddia etti.

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremi büyük yıkıma neden oldu. Depremin ardından bazı belediyeler yardım toplayarak depremzedelere ulaştırdı.

Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde de depremzedeler için yardım toplandı. Ancak Boğazlıyan Belediyesi CHP Kümelenme Başkan Yardımcısı Sinan Budak, bu yardımın ihtiyaç sahiplerine gitmediğini iddia etti.

Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk’ün aktardığı tezlerde Sinan Budak, toplanan yardımların seçim öncesi vatandaşlara dağıtılmak üzere bazı marketlere verildiğini söyledi.

CHP Belediye Küme Başkan Yardımcısı Budak, “Deprem sonrası yapılan yardımlardan bazı marketlere bebek maması, bebek bezi, yağ ve hijyen malzemeleri gibi ürünler dağıtıldı. Seçim öncesi vatandaşlara dağıtılması söylendi.” tezlerinde bulunmuştur.

Budak, Boğazlıyan Belediyesi yetkililerinin deprem yardımlarını marketlere verdiğini belirterek, “Biz para istemiyoruz, seçim döneminde ihtiyaç sahiplerine vereceğimiz yardım çekleri karşılığında insanlara bedava ürün veriyoruz.”

İddiaların ardından market yetkilileri sorguya çekildi. Başsavcılıkla görüşen pazar ortaklarından biri iddiaları onayladı. Telefonundan gönderdiği mesajları savcılıkla paylaştı.

“Açıklamada belirttiğim her şey doğrudur” diyen pazar ortağı, piyasada beyin sarsıntısı ilaçları sattıklarını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu