Haber

5 yaşındaki Muhammed Ensar Gazze’deki Müslüman kardeşlerine destek mektubu yazdı

Eskişehir’de yaşayan 5 yaşındaki Muhammed Ensar, günlerdir İsrail işgali altında kalan Gazze’deki Müslüman kardeşlerine destek için mektup yazdı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları yaklaşık bir aydır devam ediyor. Yoğun ateş altında kalan bölgede binlerce kişinin hayatını kaybettiği, 19 binden fazla kişinin de yaralandığı belirtiliyor. Türkiye, zor durumdaki savaş bölgesine hem maddi hem de manevi destek verirken, Eskişehir’de yaşayan 5 yaşındaki Muhammed Ensar isimli çocuk da Gazze’de saldırı altında olan Müslüman kardeşlerinin durumuna kayıtsız kalmadı. Muhammed Ensar, Gazze’de abluka altındaki halka destek amacıyla bir mektup yazdı.

“Her zaman tek yürek ve ümmet olduğumuzdan emin olabilirsiniz”

Henüz okuma yazma bilmeyen Muhammed Ensar’ın annesine yazdığı mektupta şu ifadeler yer alıyordu:

“Bismillahirrahmanirrahim. Esselamu aleykum değerli kardeşlerim; ben Muhammed Ensar, 5 yaşındayım ve Türkiye’de yaşıyorum, henüz okuma-yazma bilmediğim için bu mektubu anneme yazıyorum. Zulme uğradığınızı biliyorum. Günlerce annemle birlikte senin için her gece Allah’a dua ediyoruz. Çok diliyorum.” Seni seviyorum çünkü sen çok değerlisin ve her zaman yanında olduğumuzu bilmeni istiyorum. Sizler benim sevgili Müslüman kardeşlerimsiniz ve biz zalim İsrail’in zulmüne karşı buradayız. Belki onları durduracak gücüm yok ama onların ürünlerini, mallarını almıyoruz ve zalimin karşısında duruyoruz. Emin olabilirsiniz ki, “Biz her zaman tek yürek ve ümmetiz. Selam ve dua ile.”

Muhammed Ensar’ın da dokunaklı mektubunda, kalplerinin üzerinde el ele tutuşan iki kişiyi ve Türk ve Filistin bayraklarını resmettiği görülüyor. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu