Haber

TÜBAD Mehmet Baturalp Turnuvası Tanıtıldı

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği (TÜBAD) tarafından düzenlenen Mehmet Baturalp Turnuvası tanıtım toplantısı yapıldı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi’ndeki Nirvana Cosmopolitan Otel’de düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan TÜBAD Başkanı Çetin Yılmaz, turnuvayı 16’ncı kez düzenleyeceklerini belirterek, Türk Basketbol Federasyonu (TBF) ve TÜBAD, başka hiçbir ülkede olmayan bir uyum içinde çalışıyor. söylenmiş.

Dernek olarak hem basketbol antrenörlerinin eğitimine büyük katkı sağladıklarını hem de sosyal sorumluluklarını yerine getirdiklerini belirten Yılmaz, “Eğitimde çok başarılı olduğumuzu istatistiki olarak gözlemleyebiliyorum. Son 20 yılın en başarılı alt yapısı.Bugün burada bulunan Antalya il temsilcimiz sevgili Hilal Ertunalı’nın oğlu Onuralp Bitim, geçtiğimiz hafta NBA’in Chicago Bulls grubu ile sözleşme imzaladı.Artık NBA oyuncusu. Onu yetiştiren Türk antrenörler de bizi hedeflerimize ulaştırdıkları için teşekkür ederiz.Teşekkürler.” terimleri kullandı.

TBF Eğitim Şurası ve TÜBAD Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Yavuz, turnuvanın üst düzey basketbolcuların bilgilerini paylaşacağı çok özel bir etkinlik olacağını söyledi. TBF Basketbol Gelişim Müdürü Fırat Eser, başarılması kolay olmayan bu düzenleme ile Antalya’da unutulmaz bir hafta geçireceklerini söyledi. TBF Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı, böylesine büyük ve güzel bir etkinliğin parçası olmaktan onur duyduğunu belirtti.

Nirvana Hotel Sportif Direktörü Burçin Badem, Antalya’daki basketbolseverlerle bu heyecanı paylaşmak için sabırsızlandıklarını belirterek, “Üyesi olmaktan gurur duyduğum TÜBAD, Mehmet Baturalp Turnuvasını 15 yıldır başarıyla organize ediyor. TÜBAD’ın varlık nedenlerini kapsayacak şekilde bu turnuvayı büyütmeyi hedefliyoruz.” konuştu

12-17 Eylül tarihlerinde düzenlenecek turnuvada Rusya’dan CSKA Moskova, Sırbistan’dan Red Star, Türkiye’den Pınar Karşıyaka, Türk Telekom, Galatasaray Nef, Anadolu Efes ve Beşiktaş Emlakjet takımları mücadele edecek.

haberaskale.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu