Yaşam

PEN Yazarlar Derneği’nden ‘tercih’ açıklaması: Umutsuzluk geçmesin

DUVAR- PEN Gazeteciler Cemiyeti seçim sürecine ilişkin yazılı açıklama yaptı. Zorlu bir süreç yaşandığına dikkat çekilen açıklamada, ikinci tip cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına davette bulunuldu.

“Seçim Hala Devam Ediyor!” “Ümitsizliğe kapılmayın” başlıklı yazılı açıklamada, “İkinci turda bu işi bitirelim! Cumhuriyetimizin 100. yılında geleceği hedefleyelim” denildi.

PEN Gazeteciler Cemiyeti’nden yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

“Seçim devam ediyor! Ey demokrasiye, çağdaşlığa, eşitliğe, özgürlüğe, adalete, vicdana susamış bu ülkenin insanları… Zor günlerden geçiyoruz. Seçim daha bitmedi, devam ediyor!

“Asla umutsuzluğa kapılmayacaksınız! Mustafa Kemal Atatürk’ün “Umutsuz durum yoktur, umutsuz insanlar vardır” sözünü unutmayın. cimi, Cumhuriyet diye bir şey yoktur, modernite, Özgürlük, aydınlanma, kadın hakları, laik devlet, demokrasi, bilimsel eğitimden başka çare yoktur!Yol açıktır, Ya karanlık ya aydınlık, geri ya da ileri, saltanat ya da modernlik Geçmiş mi gelecek mi 28 Mayıs’ta vereceğiniz oylarla belirlenecek!

Bu kişisel bir sorun değil, bu bir parti sorunu da değil, daha değerli, daha hayati bir konu! Duygusal, karamsar ve umutsuz olmak bize yakışmaz! Aksine daha çok çalışmalı ve Cumhurbaşkanlığı seçimine daha çok sarılmalıyız. Umutsuzluğun geçmesine izin vermeyin. En karanlık gecenin sonunda bile güneş hep doğar. Bu inançla sandıklara gidelim! ‘Yaşasın Hayat! Yaşasın Cumhuriyet! Yaşasın Özgürlük!’ diyebilmek!” (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu