Haber

İngiltere’de ‘kiralık seks’ istismarı: Mülteci kadınlar hedef alındı

İngiltere’de daha fazla kadının yüksek enflasyon ve artan yaşam maliyetleri nedeniyle ‘kiralık seks’ istismarıyla karşı karşıya kaldığı belirtildi. Ev sahiplerinin ‘bedava barınma’ karşılığında kadınlardan cinsel ilişki talep ederken, faillerin bunu taciz ve kontrol aracı olarak kullandıkları kaydedildi.

‘DEVLET YARDIMI YETERLİ DEĞİL’

Özellikle göçmen ve mülteci kadınların bu durumla karşı karşıya kaldığına dikkat çeken ‘Sokakların Ötesinde’ adlı sivil toplum kuruluşu, ev sahiplerinin bu durumu kadınları taciz etmek için kullandığını belirtti. ‘Kiralık seks’ istismarının giderek büyüyen bir sorun olduğuna işaret eden örgüt sözcüsü, “Yaşam maliyeti krizi, seks işçiliğini temel ihtiyaçlarını karşılamak için tetikliyor ve zaten savunmasız durumdakiler için ciddi sömürüye neden oluyor. Devlet yardımları yetersiz ve gelirleri düşüyor, STK’lar daha fazla hizmet talebiyle karşı karşıya.”

‘KADINLARIN BU KADAR SIK MARUZİYETE AÇILMASI KABUL EDİLEMEZ’

Latin American Women’s Charity (LAWA) tarafından yapılan açıklamada, son aylarda çok sayıda mülteci kadının ‘kiralık seks’ yoluyla istismar edildiğine dikkat çekilerek, “Kadınların bu kadar tacize, sindirmeye, mağduriyete ve acizliğe maruz kalması kabul edilemez. bu tür savunmasız koşullarda tazminat almak için.” . Bu vakalardan birinde, aylarca arkadaşlarının evinde kalan mülteci bir kadının, barınma ücretini ödemeyi teklif eden bir kişi tarafından cinsel tacize uğradığı belirtildi.

Geçen hafta, İngiltere İçişleri Bakanı Suella Braverman, savunmasız insanları cinsel olarak istismar eden ev sahiplerini hedef alan yeni bir yasa hazırladıklarını duyurdu. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu