Haber

Eskişehir’den iki meslek lisesi Hatay’da günde 12 bin kişiye yemek veriyor.

Eskişehir’deki iki meslek lisesi Hatay’da kurdukları portatif mutfaklarda depremzedeler ve saha çalışanları için günde 3 öğün yemek pişiriyor.

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgede arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün uyumuyla depremin ardından Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri iki portatif mutfakla Hatay’a gitti.

Milli Eğitim Bakanlığı ve gönüllülerin desteğiyle ilçede iki farklı noktada konumlanan portatif mutfaklarda depremzedeler, arama kurtarma, gönüllü yardım kuruluşları ve kamu çalışanlarının da aralarında bulunduğu 12 bin kişiye günde üç öğün yemek sağlayan öğretmenler, Samandağlılar, bölgedeki çeşitli lojistik ve yardım dağıtım faaliyetlerinde de görev alıyor.

Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri, gıdanın yanı sıra elektrik, ısınma ve su gibi teknik desteklerle bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarına destek oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu